تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

رفع خطای Too many attempts made for this increment در ABAQUS

  رفع خطای   Too many attempts made for this increment در ABAQUS

  1. یکی از مواردی که سبب ایجاد این خطا می شود برخورد یک لبه یا یک نقطه به یک سطح است. در واقع ممکن است به علت بدون بعد بودن لبه (یا نقطه) یا وجود سطح مقطع خیلی کوچک در محل برخورد (محل اعمال نیرو)، تنش به سمت بینهایت میل کند و حل دچار مشکل شود. در این صورت نرم افزار پس از چند بار تلاش برای حل این نمو و عدم توانایی در حل آن اخطار یاد شده را می دهد.

  برای حل این مشکل، کافی است گزینه Automatically smooth 3D geometry surfaces whenapplicable  را در مدول Interaction  در پنجره مربوط به Edit Interaction از تب مربوط به Surface Smoothing انتخاب کنید.

  راه دیگر آنست که به سازه در محل برخورد لبه بدهید تا برخورد ملایم تر صورت بگیرد.

  برای توضیحات بیشتر در مورد Smooth کردن صفحات برخورد در نرم افزار آباکوس به آدرس زیر در قسمت help نرم افزار مراجعه بفرمایید:

  Abaqus Analysis User's Manual/.../34.1.3 Smoothing contact surfaces in Abaqus/Standard

   

   2. یکی دیگر از مواردی که این خطا ظاهر می شود، ناشی از کمبود شرایط مرزی روی قطعه است؛ به عبارتی مقید نبودن سازه در جهاتی که بارگذاری وجود دارد سبب جابجایی های بزرگ می شود که در این صورت حل مساله دچار مشکل شده و اخطار یاد شده توسط نرم افزار هنگام اجرا نشان داده می شود.

   

  3. در برخی مسائل همگرایی مدل نسبت به شرایط مرزی خیلی حساس است؛ گاهی با تغییر شرایط مرزی، مثلا قرار دادن شرط مرزی U2  در دستگاه مختصات استوانه ای (که همان U_thata است) به جای شرط مرزی چرخشی UR3 در دستگاه مختصات کارتزین (مستطیلی) این مشکل رفع می شود.

   

  msadeghmanesh.blogfa.com منبع :


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 30 بهمن 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : برخورد ,مرزی ,abaqus ,افزار ,مشکل ,صورت ,شرایط مرزی ,دچار مشکل ,this increment ,attempts made ,many attempts ,
  رفع خطای Too many attempts made for this increment در ABAQUS

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 3 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55471
 • تعداد مطالب :148892
 • بازدید امروز :91842
 • بازدید داخلی :3308
 • کاربران حاضر :47
 • رباتهای جستجوگر:482
 • همه حاضرین :529

تگ های برتر